Haber

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç bin 102 hakim ve savcıyı tebrik etti

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen hakim ve savcı kura törenine katılan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Adalet Akademisi’nde aldıkları eğitimle adaylık sürecini başarıyla tamamlayan, hayallerinin mesleğine kavuşan ve bugün görev yerleri belirlenecek 1.102 hakim ve savcımızı tebrik ediyorum.”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen hakim ve savcı kura çekme törenine katıldı. Görev yerleri belli olacak bin 102 hakim ve savcı adayını tebrik ederek konuşmasına başlayan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, şunları söyledi:

“Hâkimler ve Savcılar Kurulumuzca mesleğe kabul edilen adli ve idarî hakim ve savcılarımızın mutluluğunu paylaşmanın içindeyiz. Adalet Akademisi’ndeki eğitimleri ile birlikte tüm eğitim ve öğretim kademelerini, çetin sınavları geçerek, adaylık sürecini üstün başarı ile tamamlayarak hepinize hayalinizdeki meslekte başarılar ve başarılar dilerim.

Bakan Tunç, konuşmasına şöyle devam etti: “Adaletin tecellisi için alın teri dökmeyi tercih eden, vicdani kanaatleriyle hukuka uygun olarak milletin adına karar verme yetkisine ulaşarak onurlu bir meslek sahibi olan kıymetli hakim ve savcılarımızın da katılımıyla yargı teşkilatlarımızın daha da güçleneceğine yürekten inanıyorum.”

“Bin 102 hakim ve savcı kura ile atanacak”

Gerçekleştirilecek kurallar hakkında bilgi veren Bakan Tunç, “25’inci Dönem Yargıçlar ve Savcılar adlı iki yıllık staj eğitimlerini tamamlayan 733 hakim ve 975 aday olmak üzere 242 Cumhuriyet savcısı; savcı ataması kura ile yapılacak” dedi.

“İlk üçe giren hakim ve savcı adaylarımız istedikleri yerleri tercih ettiler”

Başarılı hakim ve savcı adaylarının istedikleri yerleri tercih ettiklerini belirten Bakan Tunç, “Geçen yıl kura töreninde özel danışmanlarınıza kuradan muaf tutulmaları ve istedikleri yerlere atanmaları tavsiye edilmişti. – ANKARA

habersenkaya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu